Tottenham konfirmon përfundimisht të ardhmen e Harry Kane

Një gjë të tillë po e konfirmon klubin duke vendosur një çmim të lartë për lojtarin, përcjell lajmi.net.

Disa klube evropiane, duke llogaritur këtu edhe klubin e Real Madrid, kanë shprehur interesim për të siguruar shërbimet e lojtarit.

The Sun raporton se Kane do të largohet nga Tottenham vetëm nëse një klub është i gatshëm të paguajë rreth 200 milionë euro për të.

27 vjeçari ka 22 gola dhe 15 asistime në të gjitha garat këtë sezon, duke dëshmuar edhe një herë se është lojtari kryesor i skuadrës.