Thaçi-Palmer: Biseduam për marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një darkë pune me të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mat Palmer.

Po ashtu, të pranishëm kanë qenë edhe shefi i Atlantic Council, Damon Wilson, me përfaqësues nga Senati, Kongresi dhe nga institucionet qeveritare në Uashington.

Kreu i shtetit të Kosovës përmes një postimi në Facebook tha se është biseduar për mundësitë e arritjes së një marrëveshje finale e cila do të sjellë njohje reciproke dhe anëtarësim të Kosovës në Kombet e Bashkuara.