Taravari: Maqedonia rekord për vdekshmëri nga virusi

Sekretari Gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, i ftuar sonte në Click Plus ku po diskutohet për shumë tema. Njëra ndër temat dhe më aktuale në vend situata me virusin korona. I pyetur për gjendjen me virusin korona, Taravari theksoi se vendet afrikane kanë vaksinuar më shumë banorë se sa Maqedonia e Veriut. Ai shtoi se Maqedonia ka rekord vdekjesh nga korona virusi./TV21