Kosovë-Shqipëri Stuhi e shtrëngatë e fuqishme në disa qytete të Kosovës

Stuhi e shtrëngatë e fuqishme në disa qytete të Kosovës

Një stuhi dhe erë e fuqishme ka përfshirë disa pjesë të Kosovës mbrëmjen e kësaj të marte.

“Meteo Ballkan” ka publikuar pamje nga fshati Katunishtë e Podujevës, ku shihet se vendi është përfshirë nga një shtrëngatë e fuqishme.

Aktualisht erë dhe reshje të dendura shiu ka edhe në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë.

Në videot e publikuara shihet se si pasojë e këtij moti të ligë, janë shkaktuar edhe dëme.

Në fshatin Vranidoll të Prishtinës, era e fuqishme shihet se ka thyer pemët.

Ndërkohë, meteorologët kishin parashikuar edhe më herët për mundësinë e destabilizimit të shpejtë të motit.

(Meteo Ballkan: Stuhia shkakton edhe dëme në Vranidoll, foto nga Valmir Reçica)