Strugani tenton ta djegë me benzinë sigurimin e kazinos

Policia e Struges ka ngritur padi ndaj 25 vjeçarit me iniciale S.D. Për vepër penale “rrezikim të sigurisë”. Mw datë 17.02.2020, ai i ka hedhur derivat të lengshem (që digjet) sigurimit të një kazinoje, si dhe e ka sulmuar me sëpatë atë, sepse e ka penguar ta djegë.