Sot zhvillohen dy super përballje në Ligën e Kampionëve

Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje kthyese në kuadër të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Pas kualifikimit të Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund në gjysmëfinale, sot do të mësohen edhe dy skuadra tjera te kësaj faze.

Në ndeshjen e parë, Manchester Cityt e pret Real Madridin në “Etihad Stadium” dhe synon kualifikimin pas barazimit 3-3 në ndeshjen e parë.

Në përballjen tjetër, Bayern Munichu është nikoqir i Arsenalit në “Allianz Arena” dhe gjithçka është e hapur pasi ndeshja e parë u mbyll baras 2-2.

Të dyja ndeshjet pritet të fillojnë nga ora 21:00.