Sikur në kohet e arta të Barcelonës, Busquets, Messi dhe Alba bëjnë një aksion të jashtëzakonshëm

Inter Miami ka marrë një tjetër fitore, ku kësaj radhe ka triumfuar 1-3 në fushën e Los Angeles FC.

 

Lionel Messi nuk shënoi në këtë sfidë, por ai dha dy asistime të mrekullueshme.

Në minutën e 51-të të gjithë ata që e panë golin menduan se janë duke parë në fushë Barcelonën e kohëve të arta me Busquets, Messin e Alban që ishin pjesëmarrës në aksion.

Mesfushori spanjoll dha një top për shtatë herë fituesin e Topit të Artë i cili dhuroi një asistim magjik për Jordi Alban me spanjollin që e dërgoi topin në rrjetë.

 

Krejt në fund Messi asistoi edhe për Leonardo Campanan i cili i vetëm e dërgoi topin në rrjetë.

Me këtë fitore Inter Miami zë vendin e 14-të në Konferencën e Lindjes me 25 pikë, por që ka dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe qëllimi është të futën në ‘Play-Off’.