Shoferi nga Manastiri humb kontrollin mbi makinën dhe përplaset në një shtëpi

Më datë 06.01.2022 në ora 10>40 në SPB Manastir është raportuar se në rrugën “Ljubojno” në Manastir, A.C.(26) nga fshati Crnobuki, duke drejtuar automjetin ngarkues “Mercedes” me targa të Gostivarit, ka humbur kontrollin dhe ka goditur një shtëpi.

Në aksident shoferi ka marrë lëndime të rënda trupore të konstatuara në Spitalin klinik në Manastir.

Në vendin e ngjarjes hetime ka kryer ekipi i SPB Manastir.