Shkrim emocionues nga Shaquille O’Neal: Kobe, të dua vëlla, do të më mungosh

Bota e basketbollit është e shokuar nga lajmi se legjenda e këtij sporti, Kobe Bryant, ka ndërruar jetë në një aksident me helikopter.

 

Shoku i tij më i mirë i skuadrës për shumë vite, Shaq O’Neal, ka reaguar me një shkrim emocional në Twitter për vdekjen e 41 vjeçarit.

 

“Nuk ka fjalë që përshkruan dhimbjen të cilën po kaloj në këtë momente me humbjen e shokut tim, vëllaut, partnerit tim në fitimin e atyre kampionateve. Të dua vëlla dhe do të më mungosh. Ngushëllimet e mija për familjen Bryant dhe familjet e të gjithë pasagjerëve që ishin në bord. Nuk kam fjalë”, shkuan ish-qendra e Lakers.

 

O’Neal dhe Kobe ishin shokë të mirë për shumë vite në Lakers, dhe fituan së bashku 3 kampionate.

 

Në vitin 2005 O’Neal u largua nga Lakers pas mosmarrëveshjeve me Bryant. Të dy nuk folën me njëri tjetrin për disa vite.

 

Pastaj, pas përfundimit të karrierës së Shaq, të dy u bënë shokë përsëri dhe ky i fundit u pa në disa lojë të Bryant. /Express/