Shekerinska: Një ditë plot me adrenalinë!

Ministra e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska së bashku me kreun e Kuvendit Talat Xhaferi dhe kryeministrin Zoran Zaev sot kanë zbarkuar në transportuesin e avionëve “Harry S Truman”.

“Një ditë plot adrenalinë. Zbritëm në transportuesin e avionëve “Harry S. Truman”. Së bashku me kryeministrin Zoran Zaev dhe kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi u takuam me admiralin James Hogo, komandantin e Forcave Detare të SHBA-ve për Evropë dhe Afrikë dhe komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Neapol. Kishim mundësinë të shohim nga afër aftësitë mbresëlënëse të Marinës amerikane dhe Forcave Ajrore të NATO-s. Jemi duke u bërë anëtarja e 30-të e Aleancës dhe tashmë jemi pjesë e familjes”, ka shkruar Shekerinska në profilin e saj në Facebook.