Shakira kthehet në Barcelonë me djemtë e saj vetëm dy muaj pasi nisi një jetë të re në Miami pas ndarjes nga Pique

Shakira kthehet në Barcelonë me djemtë e saj vetëm dy muaj pasi nisi një jetë të re në Miami pas ndarjes nga futbollisti Gerard Pique.

Shakira dhe fëmijët e saj janë kthyer në Barcelonë pasi lanë jetën në Spanjë dy muaj më parë për në Miami.

Këngëtarja, 46 vjeçe, do të zbarkojë sot (e diel) në kryeqytetin katalanas me djemtë e saj Milan, 10 dhe Sasha, 8 vjeç, të cilët i ndan me ish-futbollistin Gerard Pique, për t’i lejuar fëmijët të kalojnë kohë në shtëpinë e babait të tyre.

Foto: Getty Images

La Vangardia raporton se Shakira, e cila e ka quajtur qytetin spanjoll shtëpinë e saj për më shumë se një dekadë, do të kthehet dhe do të kalojë disa ditë me familjen e saj.

Më pas ajo pritet të shkojë për të vizituar babanë e saj të moshuar ëilliam Mebarak në Kolumbi, i cili thuhet se do t’i nënshtrohet një operacioni në qytetin e tyre të lindjes, Barranquilla.

Foto: Shutterstock

Këngëtarja e “Hips Don’t Lie” fillimisht e vonoi zhvendosjen për në Miami për shkak se babai i saj u sëmur.

Ajo përfundimisht u zhvendos në prill pas ndarjes së saj nga Pique pas një lidhjeje 11-vjeçare dhe dy fëmijëve së bashku.

Foto: Instagram

Kthimi i Shakiras thuhet se vjen pasi ish-futbollisti po planifikonte të udhëtonte për të vizituar fëmijët e tyre në Florida, sipas marrëveshjes së tyre të kujdestarisë.

Gerard nga ana tjetër po shijon lidhjen mjaft shumë me Clara Chian, me të cilën u tha se e tradhtoi Shakiran. /Telegrafi/