Selena Gomez mendon se Instagrami po shkatërron gjeneratën e saj

Selena Gomez ka dhënë intervistën e saj të parë për 2020 për revistën “Dazed”, ku u përgjigj edhe rreth asaj se si e sheh Instagramin.

Selena tha se e sheh Instagramin si toksik për të rinjtë, shkruan Elle, transmeton lajmi.net.

Gomez dikur ishte personi më i ndjekur në këtë platformë, ndërsa tani është personi i katërt më i ndjekur me 167 milionë ndjekës dhe femrae dytë më e ndjekur (Ariana Grande është e para).

Fotografja Brianna Capozzi e pyeti: “Nëse mund të goditesh sot një buton dhe të shpëtoje plotësisht nga Instagrami, a do e bëje?”

Gomez në thelb u përgjigj po, por …

“Oh Zot! Unë mendoj se ka shumë njerëz që nuk pëlqejnë të them po,” filloi Gomez me një të qeshur.

“Nëse mund të gjeja një medium të ekuilibruar, të lumtur do të ishte e mrekullueshme, por unë do të gënjeja nëse do të thoja se nuk po shkatërron një pjesë të brezit tim, identitetin e tyre”, shtoi ajo.

Këngëtarja përmend faktin se në këtë rrjet ka shumë presion për tu dukur njësoj si gjithë të tjerë.

Gomez thotë se ajo e mbron veten nga ajo që shkruhet për të në Internet.

“Epo, unë nuk lexoj asgjë; nuk lexoj asnjë gjë të vetme,” tha Gomez. “Kjo ka qenë shumë e vështirë, sepse unë isha mësuar të lexoja gjithçka për kaq kohë”.