Schwarzenegger kritikon ceremoninë “Oscar”, e quan të mërzitshme

Transmetimi i edicionit të 93-të të çmimeve “Oscar” të dielën në mbrëmje u zbulua se ishte transmetimi më i shikuar në historinë e Academy Awards, dhe një aktor nuk ishte aspak i kënaqur, bëhet fjalë për Arnold Schwarzenegger, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Ylli 73-vjeçar i Terminator u shfaq të hënën mbrëma në episodin e Jimmy Kimmel Live për të promovuar shfaqjen e tij të re të animuar për fëmijë, Stan Lee’s Superhero Kindergarten, i cili debutoi javën e kaluar në Kartoon Channel.

Meqenëse Kimmel ishte personi i fundit që ishte nikoqir në “Oscar” më 2017 dhe 2018 para se të hiqte dorë nga një mikpritës për tre vitet e fundit, Schwarzenegger zbuloi se ai shikoi vetëm një pjesë të vogël të ceremonisë dhe e fiki sepse ishte, ‘kaq e mërzitshme’.

Schwarzenegger filloi segmentin e tij të intervistës duke zbuluar se ai ishte, ‘pyetur disa herë sot’ nëse ai i shikoi “Oscars”, para se të zbulonte troç atë që mendonte.

‘Unë u thashë njerëzve, u thashë se pashë ndoshta një të tretën e tij, kështu që as nuk mund t’ju them nëse fitova. A fitova? ‘ Schwarzenegger bëri shaka, ashtu si Kimmel u përgjigj se ai fitoi çmimin për aktorin më të mirë në rol dytësor.

Ai vazhdoi, ‘Do t’ju tregoj, arsyeja pse pashë vetëm një të tretën ishte sepse ishte kaq e mërzitshme,’ gjë që bëri që Kimmel dhe audienca e tij të qeshnin.

“Unë po e them që pa juve si nikoqir nuk e shikova, ju me të vërtetë e bënit kaq të gjallë, kështu që unë isha i varur të shikoja ty duke drejtuar “Oscars”, shtoi Schwarzenegger.

Ai shtoi se ai, ‘në thelb thjesht e kisha fikur TV dhe unë thjesht nuk mund ta shikoja më sepse kishte kaq shumë talent atje në skenë, por ishte kaq e mërzitshme.’

‘Si mund ta bënte kaq të mërzitshëm dikush me gjithë këtë talent?’ Schwarzenegger shtoi, megjithëse ai kishte një zgjidhje të mundshme se si të ‘pomponte’ energjinë.

“Unë mendoj se herën tjetër ata duhet ta çojnë atë në Muscle Beach dhe të kenë “Oscars” në Muscle Beach,” tha ish-guvernatori i Kalifornisë.

Kur e pyeti Kimmel se çfarë mendonte për atë ide, drejtuesi i emisionit tha se kjo nuk ishte ide e keqe. /Lajmi.net/