Rita Ora vë në pah fizikun perfekt teksa largohet nga palestra

Rita Ora tregoi me krenari linajt e saj të martën teksa shkoi në palestër në “Darlinghurst”, Sidnei, me një set veshjesh sportive, transmeton lajmi.net.

 

Këngëtarja britanike, 31 vjeçe, e cila ndodhet në Australi për xhirimet e “The Voice”, i ekspozoi pasuritë e saj të bollshme me një bluzë blu, ndërsa po largohej nga palestra “98 Riley Street”.

Dollakët e përputhshëm të Ritës, të cilat shfaqnin një shirit të zi anash, tërhoqën vëmendjen ndaj kornizës së saj atletike ndërsa ajo ecte nëpër shtegun.

Krijuesja e hitit “Let You Love Me” bashkoi veshjen e saj me atlete “Nike Jordan” kuq dhe të bardhë dhe i mbuloi flokët e saj në një bisht pa zhurmë.

Rita u largua nga vendi duke mbajtur çantën e saj të palestrës, një telefon si dhe një çantë ushqimore.

Ndërsa në Australi, Rita është trajnuar me Jono Castano, një PT i profilit të lartë, klientët e të cilit përfshijnë Rebel Wilson dhe Pia Whitesell.

Rita i tha më parë revistës “Shape” se i pëlqen të qëndrojë në formë duke bërë stërvitje qarkore.

“Zakonisht stërvitem për një ose dy orë, në varësi të kohës që kam. Unë bëj tre qarqe dhe e përsëris atë tre herë. Më së shumti fokusohem te kofshët dhe barkun tim, kështu që bëj shumë squats dhe ngritje peshash”, shpjegoi Rita.