Ramos nuk grumbullohet për ndeshjen ndaj Celta Vigos

Real Madrid ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Celta Vigos, ku shihet mungesa e Sergio Ramos.

“Los Blancos” do të përballen me Celta Vigon për javën e 28-të në La Liga, transmeton lajmi.net.

Zinedine Zidane ka eksperimentuar me shumë formacione këtë sezon, për arsye se ka pasur shumë dëmtime në skuadër.

Edhe për këtë ndeshje, francezi ka vendosur që të pushojë Ramosin për ndeshjet e ardhshme.

 

Klubi madrilien do të ketë një orar të ngjeshur për ndeshjet e prillit dhe kësisoj besohet të ketë pushuar kapitenin e skuadrës.