Messi dhe De Jong po luajnë me ‘zjarrin’ përpara El Clasico

Tri ndeshje përpara El Clasicos, Lionel Messi dhe Frenkie de Jong janë larg vetëm një karton të verdhë për të marrë një dënim.

Ndeshja më e madhe e futbollit, El Clasico, mes Barcelonës dhe Real Madrid do të zhvillohet më 11 prill, transmeton lajmi.net.

Messi dhe De Jong janë duke luajtur me ‘zjarrin’ përpara kësaj sfidë, marrë parasysh faktin se të dy kanë nga katër kartona të verdhë.

Barcelona do të luajë me Real Sociedad të dielën më fillim nga ora 21:00 dhe më pas pret Valladolidin në Camp Nou.

Kësisoj, në qoftë se asnjëri prej tyre nuk ndëshkohet me karton të verdhë në ndeshjen ndaj Sociedad, atëherë janë në rrezik të vërtetë ndaj Valladolid.