Ramiz Lladrovci ndanë mirënjohje për kampionin botëror në boks, Robin Krasniqi

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka pritur sot në takim miqësor, Robin Haxhi Krasniqin, kampionin e botës në boks. Lladrovci i ka dhënë mirënjohje dhe medaljon të punuar nga gratë e QMDG, më pastaj së bashku kanë vendosur lule pranë shtatoreve të heronjve në Sheshin “Fehmi Lladrovci”.

Në rrjetin social, kryetari Lladrovci ka shkruar se “jemi krenar me përkushtimin tuaj miku im, Robin Haxhi Krasniqi, me promovimin e shpirtit garues dhe sportit si dhe promovimin e shtetit dhe vlerave tona!”.

Postimi i plotë i kryetarit Lladrovci në ‘Facebook’:

Sot, kemi qenë të nderuar me vizitë në komunën e Drenasit të kampionit botëror në boks, Robin Haxhi Krasniqit, mikut tim i cili na bëri të gjithëve krenar.

Miqësia ime me sportistët është e veçantë, ndërsa nga takimi i parë, tash mikun tim, boksierin Krasniqi, shumë vite më parë, e kam parë dhe vlerësuar shumë guximin, talentin dhe besimin e tij në fitore.

Sot, Robin Haxhi Krasniqin e kam pritur në Zyrën time, ku ia kam dhuruar Mirënjohjen për kontributin e tij në promovimin e sportit dhe lartësimin e shtetit tonë, ia kam dhuruar librin e Bedri Islamit kushtuar Fehmi e Xhevë Lladrovcit.

Po ashtu, ia kam dhuruar medaljonin e punuar nga Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Grave të Drenasit.

Ndërsa ai ka shkruar përshtypje në librin e mysafirëve të komunës, “Forca e bën fuqinë”.

Më pastaj kemi bërë nderim dhe kemi vendosur lule të freskëta pranë shtatoreve të heronjve dhe heroinës në Sheshin “Fehmi Lladrovci”.

Ne kishim planifikuar edhe takim në klubin e Futbollit “Feronikeli”, por për shkak të kohës, takimi do të mbahet sonte.

Jemi krenar me përkushtimin tuaj miku im, Robin Haxhi Krasniqi, me promovimin e shpirtit garues dhe sportit si dhe promovimin e shtetit dhe vlerave tona!​