Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin për cështjet që janë në interes të Shqipërisë. Kreu i qeverisë ka shkruar në rrjetet sociale se Presidenti nuk i ka dorëzuar asnjë platformë, ndërsa ka shtuar se është kurdoherë i gatshëm që të ulet në tavolinë me Metën dhe opozitën për t’i disktuar pikat për integrimin e vendit. Platorma e presidenti Ilir Meta dërguar kreut të qeverisë, Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha përmban 14 pika dhe fokusohet dy shtylla kryesore siç janë Reforma në Drejtësi dhe Reforma Zgjedhore.

Loading...