Qeveria teknike, mbaron takimi Zaev-Mickoski

Para pak çastesh ka mbaruar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe shefit të opozitës Hristjan Mickoski për qeverinë e ardhme teknike të pas 3 janarit. Temat kryesore të këtij takimi kanë qenë tre.

1.Ministër i Punëve të Brendshme
Emri do të konfirmohet pas disa orësh pas takimit që Zaev duhet të bëjë me partinë e tij

2.Propozime të tjera
Zëvendësministrat:
Financa
Bujqësi
Administratë
Emrat do të mësohen të hënën.

3.Kodi zgjedhor
Gatishmëri që menjëherë pas zgjedhjeve të ulemi dhe të bisedojmë për modelin zgjedhor dhe për metodën me lista të hapura.