Publikohen pamjet, raketa ruse shpërtheu para syve të civilëve në Kiev

Pamjet e postuara në internet tregojnë momentin kur një raketë shpërthen në një rrugë në kryeqytetin ukrainas Kiev – përballë një personi që po ecte nëpër një park.

BBC’ja e ka verifikuar këtë pamje.

Një gazetar i Fox News i Amerikës u plagos më herët ditën e sotme teksa raportonte jashtë kryeqytetit të Ukrainës, Kiev.

Po sot dy gazetarë të tjerë u plagosën dhe u dërguan në spital.