Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell. Në mëngjes do të jetë ftohtë. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga jugu.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -5 deri në -0, ndërsa ato maksimale do të lëvizin nga 5 deri në 10 gradë.

Në ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare me rritje të temperaturave.

Në fund të javës priten vranësira të shtuara dhe reshje.