PSG nuk ka para për transferimin e Pogba, Unitedi i vendos vlerë të frikshme

MANCHESTER, ENGLAND - NOVEMBER 01: A dejected Paul Pogba of Manchester United sits on floor after cenceding a penalty during the Premier League match between Manchester United and Arsenal at Old Trafford on November 1, 2020 in Manchester, United Kingdom. Sporting stadiums around the UK remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Visionhaus) *** Local Caption *** Paul Pogba

Pogba është i lidhur me largimin nga “Old Trafford” dhe PSG momentalisht është skuadra më e interesuar, transmeton lajmi.net.

Juventus dhe Real Madrid e kanë kërkuar francezin në të kaluarën, derisa ka pasur raportime që i është ofruar edhe Liverpoolit.

Mediumi francez, La Parisien; raporton se “Djajtë e Kuq” i kanë vendosur Pogbas çmim prej 85 milionë funte.

Kjo nënkupton që PSG-ja që ka nënshkruar me Georginio Wijnaldum, Achraf Hakimi, Sergio Ramos dhe Gianluigi Donnarumma gjatë verës, nuk mund të paguajë edhe kartonin e Pogba.

Ndërkohë, disa media raportojnë që ka negociata edhe mes lojtarit dhe Unitedit për rinovimin e kontratës.