Sport PSG e kërkoi Rashfordin në verën e kaluar

PSG e kërkoi Rashfordin në verën e kaluar

Paris Saint-Germain e kishte Marucs Rashfordin në listë gjatë afatit kalimtar të verës së kaluar.

Skuadra franceze po frikësohej se Kylian Mbappe po transferohej te Real Madridi, andaj e kërkonte sulmuesin anglez.

Por, Manchester United ka refuzuar dhe po vazhdon të refuzojë që të shesë Rashfordin edhe në verën e ardhshme.

Derisa Mbappe tani thuhet se ka marrëveshje me Los Blancos, Djajtë e Kuq nuk duan ta lëshojnë lojtarin që rrjedh nga akademia e tyre.

Mirëpo, për të ardhmes është Rashford, ai që vendosë dhe duke se gjërat nuk flasin në favor të Unitedit.

Minutazha e vogël në skuadër ka bërë që anglezi të shikojë përtej kufijve dhe PSG mund të jetë destiancioni i tij i radhës.