Pogba do ta lejojë skadimin e kontratës dhe pastaj të vendos për klubin e ardhshëm

Paul Pogba nuk do të nxitojë lëvizjen e tij të radhës pasi kontrata e tij me Manchester United skadon në fund të muajit qershor.

Sipas The Telegraph, Pogba është i përgatitur të marrë kohën e tij përpara se të zgjedhë klubin e tij të ardhshëm, pas përfundimit të kontratës me Unitedin.

Pogba gjithashtu thuhet se është i përgatitur të marrë në konsideratë bashkimin me një ekip rival të Ligës Premier nëse oferta është e drejtë.

Gjiganti francez, Paris Saint-Germain është lidhur prej kohësh me një lëvizje për të sjellë Pogba në vendlindje dhe mund të hyjë në bisedime me të tani pasi ai është në muajt e fundit të kontratës së tij.

Juventusi dhe Real Madridi janë skuadrat e tjera që janë lidhur muajt e fundit me mesfushorin fitues të Kupës së Botës.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola pohoi gjithashtu në vitin 2018 se atij iu ofrua mundësia për të nënshkruar me Pogban në afatin kalimtar të janarit.

Pogba kohët e fundit u kthye në formë për Unitedin pasi pësoi një dëmtim të rëndë në kofshë vitin e kaluar ndërsa ishte me Francën në detyrë ndërkombëtare.

Ai ka bërë 23 paraqitje në të gjitha garat për United deri më tani këtë sezon, duke shënuar një herë.