Pioli: Ibrahimovic i rëndësishëm, por s’është vetëm ai

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e ka pranuar se Zlatan Ibrahimovic ka pasur rol kyç në përmirësimin e Milanit gjatë pjesës së dytë të sezonit, mirëpo ai e ka theksuar se ka pasur edhe faktorë të tjerë që kanë ndikuar në paraqitjet e kuqezinjve.

Sulmuesi suedez, i cili i mbush 39 vjeç në tetor, i shënoi dy gola në ndeshjen e së mërkurës kundër Sampdorias, për t’i ndihmuar skuadrës së Milanit të marrë fitore me rezultat 4:1.

Sulmuesi suedez, i cili i mbush 39 vjeç në tetor, i shënoi dy gola në ndeshjen e së mërkurës kundër Sampdorias, për t’i ndihmuar skuadrës së Milanit të marrë fitore me rezultat 4:1,