Pesë të vrarë nga sulmet ruse në Kherson dhe Donetsk të Ukrainës

 

Sipas zyrtarëve ukrainas, pesë persona janë vrarë dhe të paktën gjashtë janë plagosur pas sulmeve ruse në Kherson dhe Donetsk të Ukrainës.

Zyrtarët bëjnë të ditur se në Kherson u vrarë tri gra që ishin në rrugë në atë kohë, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, në Donetsk janë vrarë dy burra, njëri i moshës 47 dhe tjetri 54-vjeçare.