Perez nuk ia plotëson dëshirën Zidanes, i thotë ‘JO’ për lojtarin e tij të preferuar

Zinedine Zidane raportohet që verën e kaluar u ka kërkuar me ngulm drejtuesve të Real Madridit transferimin e Paul Pogbas.

Reali i ofroi trajnerit francez Christian Eriksen ose Donny van de Beek, por Zidane insistoi në bashkëkombësin e tij.Florentino Perez nuk dëshironte të pagunte më shumë se 150 milionë euro që Manchester United kërkonte për Pogban.Sipas gazetës spanjolle ‘AS’, Zidane do të përpiqet përsëri në janar të bind Perez që të blejë Pogban, dhe kjo nuk pritet të ndodh, përcjell lajmi.net.‘Fajtori’ është 21 vjeçari i jashtëzakonshëm, Federico Valverde, i cili gjatë këtij sezoni ka shfaqur potencialin e tij dhe po shfaqet si një nga më të mirët te Reali. Perez po beson te Valverde, dhe e sheh atë si të ardhmen e Real Madrid, duke mos mbajtur mendjen aspak te Pogba.