Paris Sain-Germain është ngopur me Neymarin, braziliani do të shitet në verë

Sulmuesi brazilian, Neymar, thuhet se është duke e luajtur sezonin e fundit te Paris Saint-Germain dhe një largim i tij në verë është shumë i mundshëm.

Neymar ka pasur disa ditë të vështira te PSG, ndërsa duhej të dilte dhe të mohonte një përleshje të supozuar me Gianluigi Donnarumma pas humbjes kundër Real Madridit dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Por, ky është problemi më i vogël i tij sipas gazetarit të njohur Romain Molina. Ai ka informacione se emiri i Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani, është ngopur me yllin brazilian.

Janë shumë çështje që nuk përkthehen se sa i kushtoi Neymar klubit francez kur u largua nga Barcelona në vitin 2017. Duke filluar nga marrëdhënia e dobët që Neymar Sr ka me klubin, lëndimet e vazhdueshme të lojtarit, problemet e tij të shumta jashtë fushës.

Lista thjesht vazhdon dhe ai nuk e kthen vlerën e tij monetare me rezultatet në fushë. Kjo është hera e pestë që PSG nuk mund të fitojë Ligën e Kampionëve, me Neymar si yllin e tyre më të madh.

Të mërkurën e fundit kundër Real Madridit, ai dhe Messi nuk ishin në gjendje të prodhonin ndikimin që kërkonin dhe kjo situatë ka arritur në një pikë pa kthim.

Sipas këtij raporti, emiri i Katarit tashmë është i vendosur në vendimin e tij për të shitur Neymarin verën e ardhshme. Ardhja e yllit brazilian te PSG mund të konsiderohet si gabimi më i madh i transferimeve në historinë e klubit për sa i përket objektivit kryesor që ata kishin duke e sjellë atë në bord.

Meqenëse ai nuk e ka dorëzuar, pronari i klubit është i gatshëm ta largojë atë nga skuadra dhe ta shesë te ofertuesi më i lartë, ndërkohë që ata mund të marrin ende një pjesë të parave të shpenzuara në vitin 2017.

Edhe pse 222 milionë euro janë të pamundura për t’u marrë, ata munden të paktën të përpiqen ta shesin për pak më pak se 100 milionë euro.