Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira, ndërsa gjatë pasdites dhe në orët e mbrëmjes pritet të ketë reshje të shiut. Në pjesët malore të vendit reshjet do të jenë të borës.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -3 deri në tre gradë Celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë në intervalin prej tetë deri 13 gradë Celsius.
Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira dhe gjatë pasdites me reshje të shiut, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 10 gradë Celsius.