Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Në pjesën juglindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 3 deri më 8 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 8 deri më 14 gradë celsius.

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë.