Paradite mot me diell, pasdite priten reshje të shiut dhe borës

Në Maqedoni sot do të mbajë mot me diell dhe me mjegull ndërsa do të fryn erë e përforcuar në drejtimin jugperëndimor. Në orët e mbrëmjes mjegulla do të zmadhohet, do të fryn erë veriore ndërsa do të ketë edhe reshje të shiut të cilat gjatë natës do të kalojnë në borë.

Temperaturat do të sillen nga 3 deri në 20 gradë. Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm me temperaturë deri në 16 gradë Celsius.