“Pagoi 100 mijë euro për një bashkëpunim me Noizyn”, reperi publikon dokumentet

S4MM është përplasur virtualisht me një reper tjetër.

S4MM ditë më parë ka akuzuar një reper që pagoi 100 mijë euro për të realizuar bashkëpunim me Noizyn, shkruan lajmi.net.

Por, më pastaj ai zbuloi se e kishte fjalën për Gentin, me të cilin nisi një përplasje virtuale përmes postimeve në Instagram,

“Ti ke qenë gjithmonë fans i imi, a e mban mend ti në Hanover. Meqë ra fjala 100 mijë euro ke pagu, 100 mijë dhe ende nuk je i famshëm, tani do të jesh i famshëm”, i drejtohet S4MM atij në një video.

Madje, ai thotë se Noizy i mori paratë dhe e publikoi këngën vetëm në versionin audio para dy vitesh.

Më pastaj, Gent publikoi kontratën me Noizyn dhe OTR, duke treguar se ka paguar 23 mijë e 760 euro në atë kontratë.

Duke mohuar shifrën e pretenduar nga S4MM, Gent ofendoi atë duke e krahasuar me gomar.

S4MM nuk u ndal me kaq dhe deklaroi se pjesën tjetër jashtë kontratës së treguar në dokument, reperi ia ka dhënë “cash” Noizyt.

Se a është e vërtetë deklarata e S4MM, mbetet të kuptohet ditëve në vijim.