O’Brien zbarkon në Beograd, nesër mban takim me Vuçiqin

Ndihmëssekretari i Byrosë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike i Departamentit të Shtetit Amerikan, James O’Brien, nesër do qëndrojë në Beograd.

Ai madje sipas tanjug, me fillim nga ora 9.00, do mbajë takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, transmeton klankosova.tv.

Pas takimit, sipas raportimeve është planifikuar deklarim për media.

Klan Kosova është në kontakt për të konfirmuar nëse pas vizitës në Beograd, O’Brien mund ta vizitojë edhe Prishtinën, megjithatë deri në këto momente, ende nuk ka pranuar një përgjigjie.