Një person është lënduar rëndë në një aksident në Shkup

Dje pasdite, SPB Shkup ka raportuar se në kryqëzimin e rrugës “Dositej Obradoviq” me rrugën “Kiro Krstevski” dhe rrugën “Bote Bocevski” në Shkup, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një skuteri elektrik i drejtuar nga një i mitur nga Shkupi dhe një veturë të udhëtarëve. Opel” me shenja regjistrimi Shkup, i drejtuar nga B.C.(39) nga Shkupi.

“Në aksident i mituri ka pësuar lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Spitalin e përgjithshëm të qytetit “Shën Naum Ohri” Shkup. Kontroll është kryer nga ekipi inspektues i SPB Shkup”, thuhet në njoftimin e MPB-së.