Në Shkup 11 raste të reja me Kovid 19, shumica në Çair, Saraj dhe Butel

19 rate të reja të të infekturve me Kovid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut dhe 4 viktima, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Raste e të infektuarve janë 11 në Shkup, 2 në Kumanovë, 1 në Prilep në Tetovë, 1 në Veles, në Gostivar 1, në Strumicë 1 dhe në Vinicë 1, transmeton Gazeta Lajm.

Nga 11 rastet në Shkup, shumica janë nga Çairi, Saraji dhe Buteli, kanë njoftuar burime nga Ministria e Shëndetësisë për Fokus.
Janë regjistruar edhe katër viktima, një 65-vjeçare dhe një 71-vjeçar nga Shkupi, një 73-vjeçar nga Tetova dhe një 41-vjeçar nga Prilepi.