Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 34 deri në 40 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.