Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në orët e pasdites priten reshje të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 24 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 12 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë.