Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 22 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 3 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 20 gradë Celsiusë.