Moti sot

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe nxehtë me vranësira mesatare.

Gjatë pasdites dhe në orët e vona pritet të ketë reshje të shiut. Temperatura do të jetë nga 27 deri 33 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe nxehtë, ndërsa pasdite po ashtu do të ketë reshje të shiut, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 32 gradë celsius.