Moti sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla.

Do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit dhe në pjesët jugore e përforcuar nga drejtimi veri-perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në një interval prej -3 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 deri në 14 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.