Moti me vranësira mesatare, pasdite me diell

Moti sot në mbarë vendin paradite do të jetë me vranësira mesatare derisa në orët e pasdites me diell. Do të fryj erë e përforcuar veriore, më e theksuar do të jetë përgjatë Vardarit.

Temperatura maksimale do të sillet prej 7 deri në 14 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë mot me vranësira të ndryshueshme, pasdite me diell. Temperatura maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë.