Mot me diell dhe i ngrohtë

Moti në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga fundi i ditës vranësira do të rritet, ndërsa në pjesët verilindore do të ketë kushte për borë të dobët. Do të fryjë erë e dobët deri në erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor, më e theksuar përgjatë Luginës së Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 4 deri në 4 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 4 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira mesatare. do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 1, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 10 gradë Celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil me erë mesatare, ndërsa të shtunë me erë të përforcuar veriore. Nga e diela do të ketë rritje të temperaturës gjatë ditës.