Mot i vranët dhe me reshje të dobëta të borës

Sot në vendin tonë do tl mbaj mot i vranët ndërsa në disa vende ende do të vazhdojnë reshjet e borës me intensitet më të dobët. Do të fryje erë e fuqishme me 60 – 80 km/orë). Temperatura do të sillen nga -5 deri në 0 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë prej -2 deri në 2 gradë.