Milani nuk dorëzohet, përgatit ofertën për Lukakun

Klubi italian, Milani thuhet se ka hartuar një ofertë për rikthimin e sulmuesit të Chelseat, Romelu Lukaku, në Serie A.

Kuqezinjtë kishin shpresuar të bënin një lëvizje për lojtarin e lirë Marcus Thuram, duke konkurruar me Paris Saint-Germain për nënshkrimin e francezit, por Interi arriti të mposht rivalët lokal në garën për 25-vjeçarin.

Milani, i cili gjithashtu po punon për shitjen e Sandro Tonalit te Newcastle United, tani po kërkon alternativa tjera në sulm.

Sipas mediumit italian La Gazzetta dello Sport, Milani është i interesuar për idenë për të marrë Lukakun, i cili u kthye në Chelsea pas një viti në huazim te Interi.

La Gazzetta dello Sport detajon se si Milani ka kontaktuar tashmë me Chelsean dhe rrethin e Lukakut për të deklaruar një lëvizje të mundshme, duke përgatitur një ofertë për sulmuesin belg.

Blutë duan rreth 40 milionë euro për 30-vjeçarin, i cili duket se nuk ka të ardhme në projektin e Mauricio Pochettino në Londrën Perëndimore.

Lukaku gjithashtu ka një ofertë nga skuadra saudite Al Hilal, e cila ka përgatitur një marrëveshje trevjeçare me vlerë 30 milionë euro neto në sezon.