Allegri tundohet nga mega oferta e Al Hilal

Massimiliano Allegri tundohet të largohet nga Juventusi për te Al Hilal pasi mori një ofertë fitimprurëse në një takim të fundit, raporton Rai Sport.

Nuk ishte një sezon i lehtë për 55-vjeçarin, me çështjet jashtë fushës që hodhën një hije të errët në të gjithë edicionin që lamë pas, duke kulmuar me zbritjen e tyre prej 10 pikësh në javët e fundit të sezonit, një vendim që i nxori ata nga gara për një përfundim në top katërshe.

Një person që shpesh është vënë në dukje si figurë e fajit është Allegri, me shumë njerëz që besojnë se taktikat e tij konservatore kanë zbehur aftësitë e yjeve si Federico Chiesa dhe Dusan Vlahovic.

Siç raportohet nga Rai Sport përmes TMW, Allegri u takua me përfaqësues të Al Hilal në Monte Carlo në ditët e fundit, ku ata i ofruan atij një kontratë trevjeçare me vlerë 30 milionë euro në total, me një bonus nënshkrimi prej 10 milionë euro.

Në fillim të këtij muaji, raportimet nga media të shumta si La Gazzetta dello Sport pohuan se ai kishte refuzuar një ofertë të mëparshme nga Al Hilal për të ecur përpara me Juventusin.