Milani i vendos çmimin Leaos

Sipas mediave italiane, Milan i ka vendosur çmimin e shitjes Leaos për skuadrat që kanë shprehur interesim për të, transmeton lajmi.net.

Raportohet se ‘Rossonerët’ po kërkojnë të paktën 25 milionë euro për ta lënë të lirë të largohet futbollistin e tyre.

Sulmuesi ka rënë në radarin e klubit angzles Wolverhampton të cilët po konsiderojnë një ofertë për ta sjellë atë në Premier League, megjithatë tani klubi italian ia kanë bërë të ditur shumën që po kërkojnë për të.

22-vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 40 paraqitje me fanellën e Milanit në të gjitha garat, duke realizuar shtatë gola dhe gjashtë asistime.