Meghan Markle bën daljen e parë publike në Britani pas largimit nga familja mbretërore

Dukesha e Sussexit bëri sonte daljen e parë publike në Mbretërinë e Bashkuar që kur ajo dhe burri i saj, Princi Harry, njoftuan se po tërhiqeshin nga familja mbretërore, shkruan DailyMail.

Çifti u shfaqën bashkë teksa arritën në ngjarjen vjetore “Endeavour Found” në Londër, ndërsa u panë duke buzëqeshur kur dolën nga makinat e tyre zyrtare.

Duke u strehuar nga shiu nën një ombrellë ndërsa mbërritën, duka kishte veshur një kostum blu të errët, këmishë të bardhë dhe kravatë blu, ndërsa ish-aktorja amerikane Meghan ishte e veshur me një fustan të Victoria Beckham.

Një turmë prej rreth 50 personash, duke qëndruar prapa barrierave, i bëri ballë shiut nën çadra për të parë Dukën dhe Dukeshën.

Kishte brohoritje dhe duartrokitje ndërsa ecnin, por edhe një zhurmë e fortë.

Çifti ishte aty për të nderuar arritjet e ushtarakëve shërbyesve të lënduar dhe të sëmurë dhe gra që kanë marrë pjesë në sfida të mrekullueshme sportive dhe aventureske gjatë vitit të kaluar.

Por të gjithë sytë ishin te Meghan, 38 vjeç, e cili nuk është parë në këtë vend pasi ajo dhe Harry bënë njoftimin dramatik se po linin jetën publike në fillim të janarit.

Harry është transferuar në Kanada bashkë me Meghan dhe djalin Archie.

Ngjarja e sonte është një nga pak angazhimet që çifti po kishin këtë fundjavë në Mbretërinë e Bashkuar përpara se të kthehen në Kanada për të filluar jetën e tyre të re, përpara nisjes së tyre zyrtare në 31 mars.