LSDM: VMRO-DPMNE po bllokon gjithçka që është e mirë për qytetarët

Nga partia në pushtet LSDM thonë se OBRM-PDUKM po sillet në mënyrë destruktive dhe po pengon gjithçka që është e mirë për qytetarët.

“Në Kuvend deputetët e OBRM-PDUKM-së po bllokojnë miratimin e ndryshimeve ligjore për të rritur pensionet me 700 denarë në muaj për mbi 320.000 pensionistë.

Ata ishin gjithashtu kundër rritjes së pagës minimale dhe zgjidhjes së statusit të punëtorëve si tepricë teknologjike. OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski pengojnë dhe bllokojnë gjithçka që do të thotë kthim i parave tek qytetarët. Ata bllokojnë gjithçka që nuk është në planin e Nikolla Gruevski”, thonë nga LSDM.

Nga atje thonë se OBRM-PDUKM po bllokon edhe demokracinë. Mijëra amendamente u paraqitën vetëm për të bllokuar një njësi zgjedhore.

Nga atje shtojnë se Mickoski e di se qytetarët nuk e pëlqejnë atë dhe kjo është arsyeja pse ai nuk i pëlqen listat e hapura, sepse ka frikë nga votat e qytetarëve.