Lëndohet edhe Araujo

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo është lënduar.
Një tjetër lajm i keq për Barcelonën në këtë pushim kombëtar.

Pas lëndimeve të Jules Kounde dhe Memphis Depay këtë të enjte, sot Araujo u largua gjithashtu i lënduar.

Qendërmbrojtësi i Barçës mezi zgjati një minutë në fushë në miqësoren midis Uruguait dhe Iranit në Austri.

Mbrojtësi i Barçës vuri re një shqetësim muskulor 40 sekonda pas lojës dhe kërkoi shpejt ndryshimin.

Duke pritur për të parë shkallën e lëndimit të tij, Xavi mund të ketë një minimum prej tre viktimash për ndeshjen e javës së ardhshme kundër Mallorca.

Mbetet të shihet sa do të mungojë uruguaiani.