Legjenda franceze parashikon se ku do të luajë Mbappe sezonin e ri

Largimi i Kylian Mbappes nga Paris Saint-Germain është një pashmangshmëri sipas ish-yllit të Francës, Florent Malouda.

Sulmuesi ka qenë shumë i lidhur me një largim të mundshëm nga Parisi në vitin 2024, por kjo mund të afrohet nëse PSG vendos ta shesë atë.

Ish-sulmuesi i Monacos ka treguar tashmë se nuk do të aktivizojë një klauzolë për të zgjatur kontratën e tij nga 2024 në 2025.

Siç qëndron, Mbappe do t’i rikthehet stërvitjeve parasezonale në korrik, me ndjenjën në rritje se ai do të largohet falas në 2024 dhe do t’i bashkohet Los Blancos.

“Është çështje kohe para se Mbappe të bashkohet me Madridin. Ai pati një mundësi për të shkuar verën e kaluar dhe zgjati kontratën e tij me PSG-në, kështu që nuk do të më befasonte nëse do të kishte një marrëveshje të ardhshme për t’u larguar nga PSG”, ka thënë Malouda për Marca.

Ish-trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane, ka hyrë gjithashtu në debatin në rritje për të ardhmen e Mbappes, duke lënë të kuptohet dëshirën e tij për të menaxhuar 24-vjeçarin në të ardhmen.

PSG do të vlerësojë situatën në javët e ardhshme, me një çmim prej 200 milionë euro për kapitenin e Les Bleus.